Technologia mycia auta aktywną pianą

Technologia mycia auta aktywną pianą

Samochód uznawany jest czasem za symbol statusu mężczyzny. Natomiast to jak o niego dbamy zdradza już nasz stosunek nie tylko do posiadanego auta, ale nawet do wizerunku samego siebie, jaki tworzymy. Tak więc często lub rzadko myjemy samochód, podobnie go naprawiamy lub nie, zapobiegamy usterkom przez częste przeglądy lub jeździmy gdy wystąpi, czekając z naprawą na ostatnią chwilę.

Pozostając jednak przy myciu, niegdyś była to ciężka praca fizyczna. Aktualnie jednak aktywna piana umożliwia wygodne umycie auta bez żadnego wysiłku. Nakładana jest ona na pojazd, a po jakimś czasie, jeszcze przed zupełnym wyschnięciem, usuwana wodą pod ciśnieniem, co z drugiej strony zapewnia wyczyszczenie wszelkich zakamarków.

Jak działa aktywna piana?

Podstawową cechą aktywnej piany są jej bardzo silne właściwości odtłuszczające, tym samym:

  • usuwa wszelkie zanieczyszczenia powstające podczas jazdy,
  • nie odbarwia żadnych elementów samochodu, jest bezpieczna dla lakieru,
  • podobnie aktywna piana jest bezpieczna dla elementów plastikowych, gumowych i miękkich materiałów, można więc nią myć wewnętrzne części auta,
  • a także jest ekologiczna (nie zawiera fosforanów).

Natomiast o kosmetykach samochodowych więcej na: Sklep z chemią i kosmetykami samochodowymi Białystok – JG Jan Grochocki.

aktywna piana do mycia samochodu i kobieta

Jak stosuje się aktywną pianę?

Aktywną pianę przed użyciem rozcieńcza się wodą mniej więcej pół na pół – zależy to od składu preparatu i dokładnych instrukcji umieszczonych na opakowaniu. Nakłada się ją na karoserię od góry i odczekuje. Oczywiście gdy samochód jest bardzo zabrudzony należy go wcześniej umyć.
Następnie pozostaje już tylko odczekać kilka minut, aż owa aktywność piany zacznie działać, czyli środki chemiczne i czyszczące wejdą w reakcję z powierzchnią, na którą zostały nałożone. Operację należy powtórzyć ponownie, jeśli samochód był bardzo zabrudzony i tego wymaga.

Pianę spłukujemy od dołu. Jeśli powtarzamy jej nałożenie, za drugim razem zmywamy ją od góry. Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania aktywnej piany są właściwie warunki atmosferyczne, które wpływają na rozgrzanie karoserii. Nie zaleca się nakładania piany na rozgrzane powierzchnie. Samochód najlepiej jest myć w dni chłodne lub o porze dnia, w której nie jest gorąco. Ponadto nie można dopuścić do zaschnięcia aktywnej piany na karoserii. Może to spowodować nawet uszkodzenie lakieru aczkolwiek jedynie w miejscach, które były uszkodzone nawet jeśli nie było tego widać.

Z aktywną pianą należy również obchodzić się ostrożnie i nie dopuścić do kontaktu ze skórą, a przede wszystkim oczami oraz nie połykać. Podczas mycia samochodu należy stosować odpowiedni strój ochronny.