Wynajem samochodów dopasowanych do potrzeb

Przed podróżą wypożyczonym autem

Wynajem samochodów dopasowanych do potrzeb

Wynajem samochodów ma to do siebie, że w łatwy sposób może doprowadzić do tzw. ułańskiej fantazji. Klienci wypożyczalni samochodów nierzadko wybierają auta zupełnie nieodpowiadające ich wymaganiom, a następnie ponoszą konsekwencje w postaci wysokich kosztów eksploatacji czy niewygody w parkowaniu. Skąd ta tendencja?

Wynajem samochodów z marszu


Klient odwiedza wypożyczalnię samochodów, mając w zamiarze wynająć auto klasy kompakt. Ulega jednak urokowi przykładowego Audi A8, które pali niemal dwukrotnie tyle co upatrzona Kia cee’d i jest od niej półtora raza większe. W efekcie dzienny koszt wynajmu samochodu zamyka się w granicach nie 200, lecz 700 zł. Oczywiście nikt nie odwodzi go od powziętej decyzji, bo przedsiębiorca ma przede wszystkim prawo oczekiwać zysku. Brak rozwagi odbiorcy jest zresztą jednym z podstawowych budulców handlu, a brak rozwagi niepociągający za sobą nakładów na reklamę to sytuacja optymalna z punktu widzenia sprzedażowego.

Aby w momencie wynajmu samochodów takiej czy innej klasy nie kierować się emocjami, warto więc w pierwszej kolejności pokusić się o zdalne rozpoznanie. Większość wypożyczalni samochodów dysponuje własną stroną WWW ze szczegółowymi opisami oraz zdjęciami pojazdów flotowych. Ugruntowanie opinii odnośnie przyszłego wyboru – najlepiej poparte szczegółowymi wyliczeniami kosztów – pozwoli zachować zimną krew nawet wobec najciekawszych ofert.

Więcej o wynajmie samochodów na stronie wypożyczalni WRC Cars z Białegostoku.

Wynajem samochodów nadmiernie doposażonych


Każda większa wypożyczalnia samochodów ma w swojej ofercie kilka pojazdów danego autosegmentu o porównywalnych gabarytach. Różnią się one zwykle rodzajem zastosowanych silników oraz opcjami wyposażenia. Przy wyborze jednostki napędowej należy mieć na uwadze, że:

Silnik pojazdu z wypożyczalni

  • silniki benzynowe znacznie lepiej sprawdzają się w jeździe miejskiej niż popularne diesle,
  • silniki hybrydowe charakteryzuje najniższy koszt spalania, ale cena wynajmu samochodów o takich jednostkach jest zawsze droższa,
  • silniki z instalacją LPG mają niewiele gorsze parametry spalania od silników hybrydowe, a przy tym ich wynajem jest tańszy,
  • silniki diesla znacząco górują nad konkurencją na długich trasach.

Wybór wyposażenia znów powinien stanowić wypadkową rozsądku i praktyczności. Po cóż ponosić dodatkowe opłaty z tytułu wynajmu samochodu z przykładową nawigacją, jeśli będzie on wykorzystywany do przejazdów po znanych kierowcy trasach? Ta sama zależność dotyczy wszystkich pozostałych opcji wyposażenia, które niekoniecznie muszą się przydać w danych okolicznościach (jak choćby fotele podgrzewane w sezonie wiosennym).

Powyższe plan oszczędnościowy jest oczywiście kierowany do przeciętnego Kowalskiego, który zwykł zwracać uwagę na cenę. Jeśli Kowalski uzna jednak, że wypożyczalnia samochodów jest miejscem spełniania marzeń, nie powinien wahać się przed odrobiną wspomnianej już ułańskiej fantazji. W końcu od czego jest motoryzacja?