Wynajem samochodów Gran Canaria

Wypożyczanie auta w Gran Canarii

Wynajem samochodów Gran Canaria

Gran Canaria to jedna z hiszpańskich wysp zaliczanego do Makaronezji archipelagu Wysp Kanaryjskich, usytuowana na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Malowniczne, piękne miejsce, popularne wśród urlopowiczów.

Już lotnisko wychodzi naprzeciw odwiedzającym, oferując szeroki wybór usług, w tym wypożyczenie samochodów. Nadto, na Gran Canarii znajduje się ponad 200 firm wynajmujących auta, a każda z nich rządzi się swoimi prawami i proponuje odmienne warunki współpracy. Cała gama samochodów to ogromny wybór dla klientów. Znajdziemy zarówno Cinquecento bez klimatyzacji, jak i 9 osobowego busa. Koszt wypożyczenia zależy od grupy, w której się auto znajduje.

Wybierając samochód należy w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania i plany wyjazdowe. Jeżeli marzymy o zwiedzaniu wschodniego i południowego wybrzeża, można wynająć auto nieduże, z mniejszym silnikiem, tym samym tańsze. Jeżeli jednak chcemy poczuć adrenalinę i przeżyć małą przygodę z górami, w środku Gran Canarii, warto zastanowić się nad wypożyczeniem samochodu z mocniejszym silnikiem.

Wypożyczenie auta na wyspie doskonałą alternatywą miejskiej komunikacji

Wynajem samochodu na Gran Canarii wiąże się z pokryciem kosztów usługi, podatków i ubezpieczenia, i tak za wypożyczenie Fiata Seicento w wersji podstawowej zapłacimy 10 EUR za dobę, Seata Leona 40 EUR a Opla Movano 83 EUR za dzień. Korzystniej wygląda przelicznik długoterminowy, tj. wynajem Forda Fiesty na pół miesiąca to koszt rzędu 8-9 EUR za dobę.

Wynajem aut w Zambrowie

Koniecznością przy wypożyczaniu samochodu jest ubezpieczenie auta, które kosztuje od 3 EUR wzwyż. Stawka ta uzależniona jest od dwóch czynników: klasy samochodu oraz zakresu ubezpieczenia. Często zadarza się, koszt ubezpieczenia nie pokrywa np. zawieszenia lub obejmuje tylko naprawy powyżej kilku tysięcy EUR. Ważny jest także wkład własny, czyli kwota bądź procent ewentualnej ceny naprawy, który w przypadku szkody, trzeba pokryć ze swojej kieszeni. Warto wykupić takie ubezpieczenie, które obejmuje wszystkie składowe auta, bez udziału własnego, pokrywające całą, ewentualną szkodę, bez względu na wycenę.

Targowanie się o cenę wypożyczonego samochodu na Gran Canarii nie dziwi, tutaj wszyscy negocjują. Każda wypożyczalnia zna warunki konkurencji i aby zachęcić do współpracy turystów, ulega obniżkom cen, zwłaszcza przy wypożyczania pojazdu na kilka czy kilkanaście dni.
Należy pamiętać, że ufność nie popłaca, dlatego też w momencie wypożyczenia samochodu jak i po jego zdaniu do wypożyczalni warto sfotografować auto, by uniknąć ewentualnych pomówień o uszkodzenie bądź zniszczenie mienia.