Wynajem samochodów użytkowych

Wynajem samochodu używanego

Wynajem samochodów użytkowych

Wśród pojazdów branych najczęściej pod uwagę w momencie rozpatrywania oferty wypożyczalni samochodów, te użytkowe cieszą się niesłabnącą uwagą. O ile jednak do niedawna obowiązywał osąd, że opłacalny jest jedynie krótkoterminowy wynajem samochodów użytkowych, tak głosy na temat wynajmu długoterminowego stają się coraz bardziej podzielone.

Krótkoterminowy wynajem samochodów użytkowych


Wynajem samochodów zwanych w niektórych kręgach wołami roboczymi to najtańsza z dostępnych form realizacji spraw doraźnych, związanych z transportem:

  • przedmiotów wielkogabarytowych (np. Renault Master Extra Long),
  • przedmiotów o masie przekraczającej możliwości przeciętnego auta osobowego (np. Mercedes Atego),
  • osób (np. Citroen Jumper),
  • samochodów (np. Iveco Daily laweta),
  • kontenerów (np. Scania R440 z naczepą),
  • materiałów sypkich (np. MAN TGS),
  • towarów wymagających przechowywania w niskiej temperaturze (np. Fiat Ducato chłodnia).

W przypadku aut użytkowych nie przewiduje się z reguły limitu kilometrów lub co najwyżej określa symboliczną opłatę za jego zniwelowanie. Wynajem samochodów o przeznaczeniu roboczym jest korzystny nie tylko z punktu widzenia klienta biznesowego, ale także indywidualnego. Wystarczy bowiem skalkulować koszty zaangażowania profesjonalnej ekipy przeprowadzkowej, a następnie skonfrontować je z kosztami wynajmu przykładowego Forda Transita na kilka godzin. Podobna zależność dotyczy zwykle dostawy mebli czy materiałów budowlanych pod wskazany adres.

Więcej o wynajmie krótkoterminowym

Długoterminowy wynajem samochodów transportowych


Wypożyczalnie samochodów czynią co w ich mocy, by zainteresować partnerów biznesowych kontraktami długoterminowymi. Dlatego też wynajem samochodów w takim wydaniu okazuje się w wielu przypadkach korzystniejszy niż przykładowa opcja kredytowa, będąca przecież zobowiązaniem stałym i nieodwracalnym. Zwłaszcza początkujący biznesmeni decydują się więc na wynajem chłodni czy lawet, dzięki czemu nie zwiększają ryzyka wynikającego z debiutu rynkowego, gdyż w każdej chwili mogą odstąpić od zawiązanej umowy.

Wynajem samochodu do usług transportowych

Gros przedsiębiorców prowadzących wypożyczalnie samochodowe oferuje także swoim kontrahentom kompleksową obsługę i zarządzanie flotą oraz możliwość wykupu eksploatowanych pojazdów po upływie okresu obowiązywania kontraktu. Produkt zwany długoterminowym wynajmem samochodów stanowi zatem w dużej mierze odzwierciedlenie produktów z pogranicza leasingu. Jednocześnie jest on o wiele bardziej elastyczny i łatwiejszy w uzyskaniu.

Z uwagi na wszystkie w/w argumenty grono osób korzystających z usług wypożyczalni samochodów w naszym kraju wciąż się rozszerza. Daleko nam jeszcze wprawdzie do standardów zachodnich, ale wraz ze wskaźnikiem PKB rośnie też nasza świadomość ekonomiczna.