Wypożyczalnia samochodów co powinieneś pytać

wypozyczalnia samochodow szczecin z lotniska i dworca

Wypożyczalnia samochodów co powinieneś pytać

Wypożyczalnia samochodów co powinieneś pytać

Chcę wypożyczyć samochód, ale nigdy dotąd tego nie robiłem, na co powinienem zwrócić uwagę?”

Takie posty, osób szukających porad dotyczących wynajmu aut, często pojawiają się forach motoryzacyjnych. Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów przez osoby indywidualne staje się, co prawda coraz powszechniejsze, nadal jednak wiele osób nie bardzo wie jak się do tego zabrać. O co zatem pytać, zanim zdecydujemy się na auto z wypożyczalni?

Poszukaj sprawdzonej wypożyczalni aut

Zanim wybierzesz konkretny model samochodu, postaraj się znaleźć profesjonalną wypożyczalnię, która przedstawi nie tylko korzystne ceny, ale też przejrzystą procedurę wynajmu auta. Warto poczytać opinie w internecie i popytać znajomych, być może ktoś ma doświadczenia, które pomogą nam w trafnym wyborze. Rzetelna wypożyczalnia powinna udostępnić wypozyczalnia samochodu z lotniska goleniow szczecinnam do wglądu wzór umowy najmu samochodu i regulamin określający zasady działania firmy. W naszym interesie jest, aby ostateczną decyzję dotycząca wyboru wypożyczalni podjąć dopiero po dokładnym przeanalizowaniu tych dokumentów.

Jak wybrać samochód na wynajem?

To, na jaki model samochodu się zdecydujemy, zależy głównie od tego, do czego jest nam on potrzebny. Inny samochód potrzebny będzie rodzinie wybierającej się na kilkudniową wycieczkę, a inny biznesmenowi udającemu się na spotkanie z kontrahentem. Jeśli już określimy nasze preferencje, warto skorzystać z pomocy pracownika wypożyczalni, który nakreśli zalety i wady poszczególnych pojazdów.

Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim, dokładnie obejrzyj wynajmowane auto i sprawdź czy nie ma uszkodzeń i zadrapań, które nie są ujęte w protokole najmu.  Dopilnuj, aby wszystkie dostrzeżone wady zapisano przed sfinalizowaniem umowy, dzięki temu unikniesz ewentualnych nieuzasadnionych roszczeń wypożyczalni przy zdawaniu pojazdu. Sprawdź też, czy samochód jest ubezpieczony oraz co obejmuje polisa, aby nie ponosić dodatkowych kosztów np. za kradzież auta. Dla własnego komfortu, warto też sprawdzić ogólny stan samochodu, czystość oraz to, czy nie był wynajmowany osobom palącym.

Wypożyczalnia samochodów co powinieneś pytać

Najważniejszą kwestią jest bardzo dokładne przeczytanie umowy, ze szczególnym uwzględnieniem informacji zapisanych małym drukiem na dole dokumentu. Wnikliwa analiza, podobnie jak w przypadku każdej innej umowy, pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań, które mogą wyniknąć z własnej niefrasobliwości.

Czytając i podpisując umowę wynajmu samochodów, pamiętaj, aby sprawdzić: Wypożyczalnia samochodów co powinieneś pytać

  • kiedy dokładnie masz zwrócić auto (ważna jest nawet godzina zwrotu pojazdu, każde spóźnienie może skutkować dodatkowymi kosztami)
  • czy wypożyczalnia wynajmuje auto z dziennym limitem kilometrów (jeśli nie jesteś w stanie określić, ile będziesz jeździć, po przekroczeniu limitu zapłacisz za każdy dodatkowy kilometr)
  • jak zdefiniowane są kary umowne i dodatkowe koszty (dokładne sprezycowanie tego punktu umowy może uchronić Cię przed nieprzewidzianymi wydatkami)
  • czy wypożyczalnia nie nakłada ograniczeń, co do wieku kierowcy i okresu posiadania prawa jazdy (niektóre firmy wymagają ukończenia 25 lat i posiadania prawa jazdy, od co najmniej roku)
  • czy możesz jechać samochodem poza granicę Polski (często chęć takiego wyjazdu należy wcześniej ustalić z wypożyczalnią)
  • czy samochód może prowadzić inna osoba (niektóre firmy wymagają wcześniejszego zgłoszenia tego faktu i przedłożenia do wglądu prawa jazdy i dowodu tożsamości potencjalnego kierowcy)

Uporałeś się już z wszystkimi formalnościami? No to, pora wyruszyć w trasę!

Pamiętaj tylko, że zawsze musisz mieć przy sobie dokumenty samochodu oraz umowę wynajmu – mogą być potrzebne w razie jakichkolwiek problemów. Nie martw się jednak na zapas – jeżeli wybrałeś dobrą i profesjonalną wypożyczalnię samochodów, zawsze możesz liczyć na całodobową pomoc.