Wypożyczalnia samochodów – królestwo pojazdów miejskich

Wypożyczony samochód do jazdy miejskiej

Wypożyczalnia samochodów – królestwo pojazdów miejskich

Wynajem samochodów miejskich stanowi ulubiona usługę klientów indywidualnych, z jakichś przyczyn pozbawionych własnego środka transportu. Dlatego wypożyczalnie samochodów w pierwszej kolejności rozwijają właśnie tę część floty, a dopiero później sięgają po pojazdy bardziej zadaniowe. Dzisiaj przyjrzymy się zatem najpopularniejszym maluchom na rynku.

Mały, zgrabny i… z wypożyczalni samochodów


Autosegment A jest optymalny pod względem funkcjonalności przemieszczania się i parkowania w warunkach miejskich. Samochody z tego przedziału zapewniają wystarczający komfort dla 2 pasażerów doposażonych o niewielki bagaż. Znikoma masa własna pojazdu rekompensuje małolitrażowy silnik, a koszty tankowania rekompensują widok Mercedesa wartego 200 tys. zł, którego właściciel zostawia na stacji benzynowej 400 zł. W ofertach wypożyczalni samochodów spotkamy najczęściej:

Oferta wynajmu aut

  • Toyotę Aygo i Yaris – określane jako najmniej awaryjne,
  • Kię Picanto i Hyundaia i10 – godnych konkurentów marek japońskich,
  • Peugeota 108 i Citroena C1 – stylową, acz nieco mniej niezawodną odpowiedź francuskiego koncernu PSA na zapotrzebowanie rynkowe,
  • Forda Ka i Fiestę – tradycyjnie dynamiczne, wyposażone w precyzyjne układy kierownicze,
  • Opla Adama i Corsę – Opli nikomu przedstawiać nie trzeba – są porównywalne cenowo do aut francuskich, a zarazem mniej zawodne.

Wynajem samochodów z czy bez wyposażenia?


Oczywiście można pokusić się o wynajem samochodu zupełnie pozbawionego jakichkolwiek wygód. Producenci większości marek lubują się niestety w stosowaniu obniżonych standardów względem rynków wschodnich, dlatego w polskich salonach nadal nietrudno znaleźć pojazdy pozbawione elektrycznych szyb (nie tylko z tyłu) czy klimatyzacji. Wypożyczalnie samochodów na szczęście nieczęsto się nimi interesują, chcąc utrzymywać określony standard usług.

 

W analogiczny sposób wypada postrzegać wybór konkretnego modelu pojazdu, gdzie wspomnianych elektrycznych szyb, klimatyzacji, 2 poduszek powietrznych czy elektrycznie ustawianych lusterek nie powinno jednak zabraknąć. Podobnie nie warto lekceważyć braku radia, gdyż w trakcie pokonywania dłuższych tras ustawiczna cisza może się okazać nużąca. Osoby mniej wprawione w prowadzeniu powinny zdecydować się ponadto na wynajem samochodu wyposażonego w czujniki parkowania. Są one niezwykle pomocne nawet w przypadku pojazdów o małych gabarytach.

Udając się do wypożyczalni samochodów po przedstawiciela autosegmentu A, warto także pamiętać o ekonomii. Koszt wynajmu samochodu z silnikiem hybrydowym zwróci się wyłącznie w przypadku dłuższego kontraktu, a koszt wynajmu diesla nie zwróci się wcale, o ile auto będzie użytkowane wyłącznie na krótkich trasach.

Polecamy również artykuł „Wynajem samochodów w Polsce i na świecie”